Демпінг у закупівлях проектування та технічного нагляду

20.06.2019

У 2018 р. найбільше падіння ціни з даного виду послуг спостерігалося у Рівненській, Донецькій та Львівській областях. Так, максимальна сума падіння склала 3,4 млн грн при закупівлі послуг з розробки проекту будівництва дороги у Рівненській області, максимальний відсоток падіння – 77% при закупівлі послуг технагляду на поточний середній ремонт дороги у Львівській області.

У 2017 році найбільш демпінговими закупівлями були:

  • за сумою падіння – закупівля послуг з розробки проектно-кошторисною документації на будівництво дороги у Львівській  області, сума договору зменшилась відносно очікуваної вартості на 3,1 млн грн (або 27%);
  • за відсотком –  ТОП-3 сформували закупівлі послуг з розробки проектно-кошторисної документації у ТОВ “ФОРТУНА для поточного середнього ремонту різних ділянок однієї дороги у Миколаївській області, відсоток падіння 82-84%.

Для демпінгових закупівель з проектування, поряд із закупівлями інших видів робіт/послуг, також існує ризик невиконання/неналежного виконання умов договору, в результаті чого замовник може отримати неякісну та недеталізовану проектну документацію.

Більше про закупівлі дорожніх робіт читайте у наших звітах:
Звіт про закупівлі дорожніх робіт у 2017 році
Звіт про закупівлі дорожніх робіт у 2018 році

Останні новини компанії