CoST в дії: як співпраця Мінінфраструктури, Укравтодору та громадського сектору захищає вільну конкуренцію

23.11.2017

Нещодавно Ініціатива CoST Ukraine оприлюднила інформацію щодо рекомендацій з проведення закупівель, які Укравтодор направив всім обласним службам автомобільних доріг. Зокрема, службам рекомендувалося, що кваліфікаційний критерій «Наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічних робіт» повинен базуватися на досвіді виконання аналогічних робіт в Україні або країнах ЄС протягом останніх 5 років (https://goo.gl/j1Qxsb). Ця рекомендація є дискримінаційною та призводить до обмеження конкуренції, оскільки застосування такого критерію не дозволяє брати участь у закупівлях підрядникам – нерезидентам з Білорусі, Азербайджану, Туреччини, тощо.

Наприкінці вересня поточного року, CoST Україна подала до Моніторингового комітету Міністерства інфраструктури відповідні матеріали та пропозицію скасувати зазначену рекомендацію. Ми раді повідомити, що Міністерство інфраструктури врахувало наші застереження і направило до Укравтодору звернення про перегляд рекомендацій.

08.11.2017 року Укравтодор переглянув дискримінаційну рекомендацію та виклав її у новій редакції.

Незважаючи на публічні дискусії, що виникли після оприлюднення рекомендації, ми раді зазначити, що всі сторони прийшли до конструктивної співпраці та висловлюємо щиру подяку Міністру інфраструктури П. Володимиру Омеляну, заступнику Міністра П. Юрію Лавренюку та в. о. Голови Укравтодору П. Славоміру Новаку за конструктив та відкритість до бізнесу і громадськості в цьому питанні!

Нагадаємо:

Включення такої вимоги до кваліфікаційних критеріїв обмежує конкуренцію, а не сприяє її розвитку, оскільки таким чином до участі в тендерах не допускаються підрядники, що виконували аналогічні роботи на території інших країн (зокрема Білорусі, Албанії, Македонії, Сербії, Туреччини, Чорногорії а також на території країн близького сходу та Середньої Азії, учасників із країн-членів СОТ).

Таким чином, ця вимога порушує ст. 5 ЗУ «Про публічні закупівлі», а також зобов’язання, які Україна взяла на себе приєднавшись до Угоди про державні закупівлі (ЗУ № 1029-VIII від 16.03.2016 р.), якою було визнано, що закони, нормативні акти, процедури та практика, які стосуються державних закупівель, не повинні готуватися, прийматися або застосовуватися щодо іноземних або національних товарів та послуг, а також до іноземних або національних постачальників таким чином, щоб надавати захист національним товарам або послугам або національним постачальникам і не повинні створювати дискримінацію серед іноземних товарів або послуг або серед іноземних постачальників.

 

Останні новини компанії