CoST Ukraine реалізує новий соціально значимий проєкт «УСІ»

08.06.2021

"УСІ"

«Не ний, а впливай», – стверджують в CoST Ukraine і розпочинають роботу над реалізацією нового соціально значимого проєкту – інформаційно-комунікаційної онлайн платформи «Українська Соціальна Інфраструктура».

Днями концепція цієї платформи стала одним з 6 переможців конкурсу Act to Connect, який проводився в рамках проєкту ЄС та Фонду Східної Європи «3D Project: Розвиток попри перешкоди. Стійке громадянське суспільство в часи пандемії та в майбутньому».

За словами менеджера проєкту Тетяни Лутай, яка презентувала майбутню розробку журі конкурсу, насамперед платформа «УСІ» покликана налагодити постійний діалог між місцевою владою та громадянами, для того щоб перша враховувала інтереси та потреби других в процесі розподілу коштів і прийнятті управлінських рішень.

«З цією метою ми створюємо інструменти системи відповідно до функцій, які вона виконуватиме, інформаційно-аналітичної та комунікаційної», – розповіла Т.Лутай.

Інформаційно-аналітичний блок дозволятиме кожному громадянину України за допомогою цілої низки фільтрів віднаходити на інтерактивній мапі всі об’єкти соціальної інфраструктури в його населеному пункті, районі чи області, а також вичерпну інформацію про кожен такий об’єкт – коли він був побудований, реконструйований чи відремонтований, хто виступав замовником робіт, а хто їхнім підрядником, а головне скільки це коштувало і з яких джерел фінансувалося.

«Тут же можна буде перевірити підрядні організації, ознайомитися з їхнім проєктним портфелем, впевнитися в наявності сертифікатів і дозвільних документів», – конкретизувала вона.

Комунікаційний блок, в свою чергу, дозволятиме користувачам залишати відгуки, організовувати чи брати участь в онлайн обговореннях проєктів, подавати петиції та колективні звернення, а також отримувати консультацій провідних експертів і зворотній зв’язок від спеціалістів CoST.

«Ми переконані, що платформа «УСІ» стане у нагоді й активним громадянам, які прагнуть максимально ефективного використання коштів для якомога якісної розбудови інфраструктури в своїх населених пунктах чи регіонах, і місцевій владі, яка матиме доступ до актуальної інформації про потреби своїх громад, і компаніям, які працюють в сегменті будівельних робіт і послуг за державні кошти для вивчення попиту та пропозиції ринку», – наголосила Т.Лутай.

Вона зазначила, що команда CoST вже працює над розробкою мапи об’єктів соціальної інфраструктури України, системи аналітичних звітів, форм імпорту/експорту даних і зворотного зв’язку громадян, а також візуалізацією звернень.

«Перемога в конкурсі дозволить нам розпочати роботу над комунікаційним блоком – створенням функціоналу для проведення громадських обговорень і подачі петицій, а також забезпечити просування продукту на ринок та розробити інструменти впровадження бізнес-моделі», – підсумувала вона.

Прес-офіс CoST Ukraine

Поділитися у соціальних меражах:

https://costukraine.org/cost-ukraine-realizuye-novyj-sotsialno-znachymyj-proyekt-usi/