CoST Ukraine презентував новий проєкт для участі у розіграші суперпризу для Open Data Challenge Alumni. Чи переможе – стане відомо за тиждень

28.07.2020

Open Data

Підключення великої кількості джерел даних, створення аналітичних дашбордів для соціальної інфраструктури – садочків, шкіл і лікарень, а також запровадження електронного каталогу дорожніх і будівельних компаній з досьє та проєктним портфелем кожного конкретного підрядника.

Такими є амбітні плани CoST Ukraine щодо подальшого розвитку порталу «Прозора інфраструктура», озвучені виконавчим директором Ініціативи Святославом Абрамовим в ході презентації веб-ресурсу журі суперпризу для Open Data Challenge Alumni.

«Сьогодні близько 40% даних портал отримує з електронної системи публічних закупівель України ProZorro, та вже найближчим часом ми плануємо підключити до нього Єдиний веб-портал використання публічних коштів, дані Єдиного державного реєстру, а також відкриті реєстри Державної архітектурно-будівельної інспекції України», – розповів він в ході свого виступу.

С.Абрамов наголосив, що крім подальшого розвитку самої платформи передбачається навчання користувачів у регіонах, які, використовуючи напрацьовані електронні інструменти, здійснюватимуть перевірку актуальності, уточнення та розширення автоматично зібраної інформації, а також моніторинг та аналіз тенденцій і ризиків як в дорожній галузі зокрема, так і в будівельній сфері в цілому.

«Вже другий рік поспіль ми навчаємо місцеву владу – з цього року вже не лише облдержадміністрації, а й муніципалітети та об’єднані територіальні громади – збору, формуванню масивів і механізмам інтерпретації даних аналітичним модулем, а також коректному тлумаченню отриманих результатів. Вже сьогодні ми маємо 5 координаторів в 10 областях України, серед пріоритетних завдань яких є створення потужної мережі громадських об’єднань та активістів, які здійснюватимуть контроль ефективності витрачання публічних коштів», – зазначив він.

Такий підхід С.Абрамов називає «найефективнішим, адже навіть найдосконаліша система може лише вказати на ризиковані моменти, у той час як мінімізувати чи тим паче унеможливити їх можуть виключно самі громадяни».

«Система інформує про потенційні корупційні ризики чи можливе неефективне використання публічних коштів, а ось реагування на них у вигляді заяв, скарг, запитів до органів державної влади здійснюють громадяни, які пройшли відповідне навчання», – роз’яснив він механізм роботи порталу.

На переконання виконавчого директора, крім антикорупційної складової в сфері публічних закупівель ресурс має неабиякий потенціал і в бізнес-сегменті, адже крім комплексної аналітики за торгами дозволяє відслідкувати зв’язки компаній та їхніх бенефіціарів, статуси виконаних ними проєктів, їхні ліцензії, дозволи та сертифікати.

«Таким чином знайти оптимальних підрядників зможуть всі замовники будівництва, у тому числі приватні, у той час, як для дорожніх і будівельних компаній портал стане дієвим інструментом для бізнес-розвідки, адже надасть змогу проводити аналіз та оцінку конкуренції на ринку, перевіряти партнерів і постачальників, впевнюватися в надійності замовників робіт», – підсумував він.

Працюючи за міжнародним стандартом розкриття даних, який є уніфікованим, портал «Прозора інфраструктура» вже отримав схвалення центрального офісу Ініціативи з прозорості інфраструктури CoST. І сьогодні принципи та алгоритми його роботи рекомендовані для мапування та використання в 19 країнах на 4 континентах.

Перемога в конкурсі дозволить розширити функціонал ресурсу, а отже надасть змогу вивести українські практики на ще вищий міжнародний рівень.

Нагадаємо, портал «Прозора інфраструктура» став переможцем Національного конкурсу IT-проєктів на основі відкритих даних у 2018 році, у 2019 році команда проєкту отримала відзнаку Open Data Forum за соціальний вплив.

Прес-офіс CoST Ukraine

Поділитися у соціальних меражах:

https://costukraine.org/cost-ukraine-prezentuvav-novyj-proyekt-dlya-uchasti-u-rozigrashi-superpryzu-dlya-open-data-challenge-alumni-chy-peremozhe-stane-vidomo-za-tyzhden/