CoST Ukraine допоміг розібратися в «дорожніх» питаннях вже майже 500 українцям

30.12.2020

Прозорість і підзвітність

Майже 20 освітніх тренінгів і вебінарів позаду та не менше цікавого та корисного попереду – в CoST Ukraine зробили зріз результатів реалізації ІІ фази Проєкту «Прозорість та підзвітність при здійсненні дорожніх робіт на дорогах місцевого значення: міста та громади» у 2020 році.

«Ми мали невеличку паузу між першою та другою фазами Проєкту, а тому одним з наших головних завдань цього року було відновлення та посилення взаємодії з представниками дорожніх підрозділів обласних державних адміністрацій та місцевими громадськими активістами», – розповів виконавчий директор CoST Ukraine Святослав Абрамов.

За його словами, формат, в якому відбувалася співпраця минулого року, цьогоріч через карантинні заходи став неможливим, а тому механізм реалізації Проєкту було необхідно переформатовувати, в жодному разі не втрачаючи його якості та результативності.

«Ми врахували інформаційні потреби кожної групи, з якою співпрацюємо, і розробили низку освітніх заходів для проведення онлайн. Сьогодні на нашому рахунку близько 20 проведених вебінарів і тренінгів з питань розкриття даних за інфраструктурними проєктами, здійснення закупівель, проєктування, застосування матеріалів і технологій, а також контролю якості, які прослухали майже 500 представників місцевої влади, дорожніх підрозділів та активної громадськості», – зазначив він.

С.Абрамов переконаний, що навчитися всьому можна й дистанційно і результати проведеної освітньої роботи це доводять.

«Наші тренери регулярно здійснюють перевірку знань, отриманих учасниками, шляхом опитувань, тестувань та цікавих завдань на кшталт кросвордів, проводячи їх до, під час та після тренінгів, і помічають різницю, яка згодом відображається на результатах роботи наших слухачів», – зауважив виконавчий директор.

Він, наголосив, що суть Проєкту полягає не лише в проведенні «лікбезів», а й в наданні дорожнім спеціалістам в областях консультаційної підтримки на постійній основі:

«За цим напрямом нашої роботи ми запровадили періодичний Дайджест «дорожніх» запитань-відповідей для управлінців і техфахівців, в якому працівники галузі можуть віднайти відповіді на найбільш поширені питання та поставити власне й отримати кваліфіковане та обґрунтоване роз’яснення».

За даними С.Абрамова, першим випуском Дайджесту скористалося понад сотні спеціалістів. При цьому найцікавішим для відвідувачів он-лайн версії збірника стали розділи «Закупівлі» і «Матеріали і технології», які відвідало майже дві третини та третина користувачів відповідно, у той час як відповіді на запитання за темою «Проєктування» користувалися попитом лише в 10% відвідувачів ресурсу.

«Днями ми випустили 2 випуск збірника, в якому експерти галузі надали вичерпні відповіді на майже 20 нових питань, надісланих обласними дорожніми підрозділами», – розповів він.

С.Абрамов запевнив, що не меншу увагу в рамках Проєкту приділено роботі з пересічними громадянами.

Спеціально для них вже розроблено Алгоритм включення автомобільних доріг до переліків об’єктів будівництва та ремонтів, а також вдосконалено роботу Дорожнього бота. Скориставшись цими інструментами будь-який українець має змогу звернути увагу місцевої або центральної влади на проблемні місця чи ділянки будь-якої дороги, важливої саме для нього.

«Ми маємо дані, що нашою покроковою інструкцією з формування та спрямування звернень щодо стану дорожньої мережі, а також чат-ботом скористалося вже понад 900 користувачів соціальної мережі Facebook, а деякі облдержадміністрації дослухалися до нашого прохання і розмістили Дорожній бот на своїх веб-сайтах, що дозволило нам охопити ще більшу аудиторію, а отже значно збільшити активність громадян в питаннях доцільності та якості відновлення тої чи іншої частини дорожньої мережі України», – акцентував він, підкресливши, що у наступному році експерти Проєкту мають намір поспілкуватися з кожним, хто скористався чат-ботом і направив звернення до балансоутримувача тої чи іншої дороги, для того щоб взяти на контроль надані ними пропозиції.

С.Абрамов пообіцяв, що темп, заданий в першій половині Проєкта буде лише збільшуватися, адже підвищення кваліфікації працівників, відповідальних за децентралізоване управління дорожньою галуззю, і забезпечення їх вичерпною методичною інформацію є запорукою сталого функціонування дорожнього господарства в Україні.

«Відтак у 2021 році ми продовжимо навчати наших партнерів бути відкритими, прозорими та максимально професійними, а також представимо для них цілу низку методичних матеріалів – другу частину Посібника дорожніх «хвороб», оновлений відповідно до нової редакції Закону України «Про публічні закупівлі» Посібник ризиків закупівель в дорожній сфері та Інструкцію з розкриття даних для муніципалітетів, які плануємо видати на початку 2021 року», – підсумував він.

Проєкт «Прозорість та підзвітність при здійсненні дорожніх робіт на дорогах місцевого значення: міста та громади» став можливим завдяки Агентству Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID).
Зміст цього матеріалу є виключною відповідальністю CoST Ukraine і необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

Прес-офіс Проєкта

Поділитися у соціальних меражах:

https://costukraine.org/cost-ukraine-dopomig-rozibratysya-v-dorozhnih-pytannyah-vzhe-majzhe-500-ukrayintsyam/