Більше звернень – більше шансів відремонтувати ту чи іншу дорогу

23.10.2020

Відремонтувати будь-яку дорогу, важливу для тої чи іншої громади, в наступному році можливо, якщо системно співпрацювати з її балансоутримувачем цьогоріч, у той час як одиничні вибоїни на дорожньому покритті можливо усунути у тижневий строк.

Про те, що потрібно робити громадянам для того, щоб побороти українське бездоріжжя, розповіла експерт CoST Ukraine Анна Копинець в ході треннігу «Що має зробити звичайний українець для того, щоб дорогу/ділянку дороги в його місті/селі/селищі та поза ними було відремонтовано».

За її словами, найефективнішим інструментом впливу на прийняття владою потрібного рішення є систематичне направлення відповідних звернень від різних зацікавлених сторін.

«Такі звернення мають бути складені за встановленою формою з обов’язковим зазначенням назви дороги, вказанням ділянки, яка потребує відновлення дорожнього покриття, або місця дефекту, якщо він є значним проте одиничним, а також спрямовано до вірного адресата – балансоутримавача тієї дороги», – пояснила вона.

Експерт переконана, мати розуміння класифікації автомобільних доріг та їхнє підпорядкування має кожен громадянин України, а тому нагадала, що мережа доріг державного значення належить до компетенції Укравтодора, який опікується нею через обласні Служби автомобільних доріг, місцевого значення – обласних державних адміністрацій, комунальних – муніципалітетів.

«Починаючи з осені та до початку ремонтно-будівельного сезону навесні всі зазначені балансоутримувачі формують переліки об’єктів, на яких заплановано роботи з будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту в наступному році. Ці переліки базуються на пропозиціях та зверненнях громадян і результатах моніторингу стану дорожньої мережі, проведеному відповідними підрозділами. Затвержуються ж ці переліки, виходячи з розрахунків обсягів і вартості робіт, а також обсягів фінансування з усіх можливих джерел», – розповіла експерт.

Іншими словами, отримавши велику кількість звернень з усіх куточків України, замовники дорожніх робіт співставляють вартість необхідних робіт та обсяг передбачених коштів, яких завжди замало для відновлення всієї протяжності доріг, і залишають в переліках тільки ті об’єкти, які мають стратегічну значимість для регіону або такі, на стан яких надійшла найбільша кількість скарг.

«Більше звернень – більше шансів привернути увагу місцевої або центральної влади до інфраструктурних проблем того чи іншого району міста або області та домогтися забезпечення безперешкодного проїзду», – наголосила А.Копинець.

Вона підкреслила, що відбір об’єктів відбувається в декілька етапів і взагалі є тривалим і копітким процесом, а тому те, що об’єкт було включено до першої редакції того чи іншого Переліку не гарантує його наявність в затвердженому варіанті.

«Відтак Ви маєте «тримати руку на пульсі» і слідковувати за станом розгляду та проходженням цих документів, і продовжувати підтримувати свій об’єкт додатковими зверненнями, залучаючи до цього всі можливі сторони, зацікавлені в його відновленні: керівників соціальних закладів, представників бізнесу, місцевих депутатів», – конкретизувала вона дії активістів.

Інженерка зауважила, що така пильність притаманна лише просуванню об’єктів в Переліки, у той час як задоволення звернень з проханням про ліквідацію одиничних дефектів дорожнього покриття шляхом проведення ямкового ремонту займає близько тижня.

«Відповідно до ДСТУ 3587 визначено терміни ліквідації вибоїн, що складають від 1 до 10 діб з моменту їх виявлення в залежності від площі недоліків та категорії вулиці або дороги», – підсумувала вона.

Тренінг в рамках Проєкту «Прозорість та підзвітність при здійсненні дорожніх робіт на дорогах місцевого значення: міста та громади» став можливим завдяки Агентству Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID).

Зміст цього матеріалу є виключною відповідальністю CoST Ukraine і необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

Прес-офіс Проєкту

Останні новини компанії