Аварійні вибоїни, та як з ними боротися

18.03.2021

Прозорість і підзвітність

Як визначати балансоутримувачів доріг з пошкодженим дорожнім покриттям, як формувати правильні звернення до них, як професійно описувати наявні дефекти, як дізнаватися про обсяги та стан фінансування сегментів дорожньої галузі в тому чи іншому регіоні, а також як відшукувати вже укладені договори на виконання робіт чи надання послуг.

На ці та інші питання відповіли експерти Проєкту «Прозорість та підзвітність при здійсненні дорожніх робіт на дорогах місцевого значення: міста та громади» під час онлайн тренінгу «Відремонтувати аварійні вибоїни: місія можлива!».

В ході заходу понад 30 представників громадських організацій та об’єднаних територіальних громад отримали практичні навички роботи з відкритими електронними системами, у тому числі публічним модулем аналітики bi.prozorro.org, а також системою порталу «Прозора інфраструктура», які дозволяють виокремити закупівлі робіт і послуг, в рамках яких може бути виконаний аварійний ремонт.

За словами експертки ДП «Прозорро» Ольги Нос, яка продемонструвала можливості інтернет-ресурсів, володіючи інформацією про кількість і вартість договорів, укладених замовниками, і апелюючи до цих договорів в своїх зверненнях, заявники доводять свою обізнаність у роботі системи дорожнього господарства, а відтак мінімізують шанси балансоутримувача позбутися їх звернень шляхом відписок.

В якості прикладу, О.Нос навела досвід жителів села Гута, що на Київщині, які у 2019 році майже півроку безрезультатно зверталися до районної та обласної державних адміністрації з проханням сприяти проведенню ремонту сільських та прилеглих до села доріг, отримуючи виключно відписки про відсутність відповідних видатків і вкрай обмежене фінансування.

Після тривалих поневірянь громада Гути звернулася по допомогу до експертів Проєкту, які здійснили моніторинг відкритих даних електронної системи публічних закупівель України ProZorro і віднайшли договір з конкретною підрядною організацію на надання послуг з експлуатаційного утримання, за яким у тому числі можливо проведення робіт з ліквідації аварійної ямковості.

«Спільними зусиллями ми склали звернення належним чином – з конкретизацією ділянок, що потребують відновлення, детальним описом і фото всіх дефектів, якими вони були вкриті, а також посиланням на договір, за яким можна виконати аварійний ремонт. Завдяки чому на низці доріг в межах населеного пункту були усунені значні дефекти дорожнього покриття та відновлено їхню проїзну здатність», – розповіла експертка, наголосивши, що завдяки цьому досвіду громада Гути вже третій рік поспіль домагається покращення дорожньої мережі в своєму населеному пункті та поза ним, спонукаючи як місцеву, так і центральну владу дослухатися до її думки.

Проведення тренінгу «Відремонтувати аварійні вибоїни: місія можлива!» в рамках Проєкту «Прозорість та підзвітність при здійсненні дорожніх робіт на дорогах місцевого значення: міста та громади» стало можливим завдяки Агентству Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID).
Зміст цього матеріалу є виключною відповідальністю CoST Ukraine і необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

Прес-офіс Проєкту

Поділитися у соціальних меражах:

https://costukraine.org/avarijni-vyboyiny-ta-yak-z-nymy-borotysya/