Про CoST

Добровільна Ініціатива широкого кола зацікавлених сторін – CoST (Construction Sector Transparency Initiative) із секретаріатом у м. Лондоні (Велика Британія) призначена для забезпечення прозорості та підзвітності будівництва, яке здійснюється за рахунок публічних коштів. Ініціатива об’єднує представників влади, громадськості та бізнесу з метою:

  • забезпечення прозорості та підзвітності будівництва об’єктів інфраструктури, що здійснюється за публічні кошти;
  • підвищення ефективності використання публічних коштів;
  • зменшення неефективного управління під час будівництва та експлуатації інфраструктурних об’єктів та подолання корупції.

Основні заходи Ініціативи спрямовані на забезпечення публічного доступу до інформації щодо планування, реалізації та контролю за виконанням будівництва проектів інфраструктури, а також на верифікацію достовірності та повноти цієї інформації.

В Україні Ініціатива CoST була започаткована у листопаді 2013 року, коли Укравтодор став її членом, і почала свою активну роботу влітку 2015 року за підтримки Світового Банку та активної позиції Уряду України, зокрема Міністерства інфраструктури. Пілотний проект Ініціативи CoST у дорожній галузі був започаткований у листопаді 2015 року після підписання Меморандуму співпраці між Міжнародним Секретаріатом CoST, Міністерством інфраструктури України, Укравтодором і Трансперенсі Інтернешнл Україна.

Метою Ініціативи CoST в Україні є створення дієвої платформи співпраці уряду, бізнесу та громадянського суспільства.

Наразі впровадження стандартів CoST із розкриття інформації здійснено за 4-ма пілотними проектами:

  1. проект «Дороги Карпатського краю»;
  2. виконання ремонтних робіт та експлуатаційного утримання на автомобільних дорогах державного значення в 2016 році;
  3. виконання робіт на автомобільній дорозі Н-01 Київ – Знам’янка в рамках спільного між Україною, ЄІБ та ЄБРР проекту «Проект покращення транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг на підходах до м. Київ»;
  4. проект реконструкції автомобільної дороги М-03 Київ – Харків – Довжанський на ділянці Лубни – Полтава в рамках спільного зі Світовим банком проекту «Другий проект покращення автомобільних доріг та безпеки руху».

Після успішного завершення пілотного етапу, ініціатива активно розширює перелік проектів у сфері інфраструктури.

Ми щиро сподіваємося на плідну співпрацю для розбудови України як європейської держави, на створення сприятливого інвестиційного клімату, підвищення прозорості інформації та, як наслідок, зростання довіри населення України до влади.

Статут

Меморандуми

Проект ТЗ Системи прозорого будівництва (за аналогом Clean Construction)

Завантажити

Меморандум про взаєморозуміння між Національним Секретаріатом CoST, ДП “Національна енергетична компанія “УКРЕНЕРГО” та Transparency International Україна

Завантажити

Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю між Міністерством інфраструктури України та Муніципалітетом Сеула

Завантажити

Memorandum of Understanding and cooperation between the Ministry of Infrastructure of Ukraine and the Seoul Matropolitan Government

Завантажити

Меморандум про взаєморозуміння між Міжнародним Секретаріатом CoST, Міністерством інфраструктури України, Державним агентством автомобільних доріг України та Transparency International Україна

Завантажити